Haberler

2017

yemektedenge 2017

2016


15 Haziran 2016 Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması ve En İyi Uygulama Yarışması

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürüttüğü Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında her yıl düzenlenen Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması ve En İyi Uygulama Yarışması’nın kazananları belirlendi. Öğrenciler arasında düzenlenen “Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması, İl Millî Eğitim Müdürlükleri’nde düzenlenen ödül törenleri ile sahiplerini buldu. (Kazananlar için http://www.yemektedenge.org/OgrenciYarisma2016 ) Öğretmenlerin, proje mesajlarını öğrencilere daha etkin ve anlaşılır mesajlarla anlatmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen En İyi Uygulama Yarışması kazananları ise, ödüllerini T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte düzenlenecek ödül töreninde alacak. (Kazananlar için http://www.yemektedenge.org/ogretmenyarisma2016 )


6 Nisan 2016 Yemekte Denge Çalıştayı

Sabri Ülker Vakfı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yürüttüğü Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında 6 Nisan’da “Yemekte Denge Eğitim Projesi ve Beslenme Eğitiminin Gerekliliği” konulu bir Çalıştay düzenlendi. İstanbul’da düzenlenen Çalıştay, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Araştırma- Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Gülderen Özdemir’in açılış konuşması ile başladı. Çalışay’ın konuşmacıları arasında İngiltere Beslenme Vakfı (BNF) Eğitim ve IT Direktörü Roy Ballam, Hollanda Uygulamalı Bilimsel Araştırma Kurumu (TNO) Araştırmacısı Paula van Dommelen, Sabri Ülker Vakfı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Murat Tuncer, Sabri Ülker Vakfı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tanju Besler, Sabri Ülker Vakfı Genel Müdürü Begüm Mutuş yer aldı. Yemekte Denge Projesi 2014-2015 İyi Uygulamalar Yarışması ödüllerinin de sahibini bulduğu Çalıştay, Sabri Ülker Vakfı başta olmak üzere İngiltere Beslenme Vakfı (BNF) ve Hollanda Ulusal Araştırma Enstitüsü (TNO) temsilcilerinin imzaladığı bir bildiriyle sona erdi. Erken yaşta dengeli beslenme eğitimi verme, fiziksel aktiviteye teşvik etme ve çocuklara öncü olma gibi konuların önemini belirten bu bildiriyle tüm paydaşlar etkin rol almaya davet edildi.

2015


Dengeli Beslenen Nesiller İçin
“Yemekte Denge”Dengeli Beslenen Nesiller İçin “Yemekte Denge”
Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında düzenlenen Eğitici Eğitimi programı İstanbul’da son buldu. Eğiticinin Eğitimi kapsamında projenin uygulandığı 10 pilot ilde 1000 öğretmene eğitim verildi.


Yemekte Denge 10 ilde
öğrencilerle elele…İzmir’den Sinop’a, Kahramanmaraş’tan Erzurum’a ‘dengeli besleniyorum’ mesajları…
Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle geliştirilen çocuklara dengeli beslenme ve hareketli yaşam alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan Yemekte Denge Eğitim Projesi 2014-15 eğitim-öğretim yılını törenlerle kapattı.


Yemekte Denge 10 ilde
eğitimcilerle elele…

Türkiye’nin 10 ilinde en iyi eğitim uygulamaları Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle Yemekte Denge kapsamında hayata geçirilen ‘En İyi Uygulama’ yarışmasının kazananları belirlendi. Türkiye’nin 10 ilinde 8600 öğretmenin çalışmalarının değerlendirildiği yarışma renkli ve neşeli uygulamalara sahne oldu.


TFF Elit Kamp Futbol Köylerinde
Dengeli Beslenme SemineriTürkiye Futbol federasyonu tarafından Ülker sponsorluğunda 2007’den bu yana düzenlenen TFF-Ülker Futbol Köyleri Projesi kapsamındaki Elit Erkek/Kız Futbol Köyü /Riva’da sporcular beslenme, oyun kuralları ve ilk yardım gibi çeşitli eğitimlerden geçtiler.

2014

2013

Yemekte Denge Öğrenciler “Dengeli Besleniyorum” Resim Yarışması Başladı
"Dengeli Besleniyorum” resim yarışması ile öğrencilerin Yemekte Denge müfredatının içeriğine olan ilgilerinin artmasını, öğrenciler için projesi sayesinde edinilen kazanımların somut hale getirilmesini, öğrenciler tarafından ortaya konulan yaratıcı eserlerin paylaşılmasını ve ilgi çekici görsel bir eser havuz oluşmasını sağlamak amaçlanmaktadır. Detaylar için tıklayınız.

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında 400 bin öğrenci ve ailelerine ulaşan Yemekte Denge eğitim projesi bugüne kadar İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Trabzon illerinde uygulandı.

2012

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında 20 bin öğrenciye ulaşan Yemekte Denge eğitim projesi; İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Trabzon’da uygulandı.Paylaş