Dengeli Beslenen Nesiller İçin “Yemekte Denge”Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında düzenlenen Eğitici Eğitimi programı İstanbul’da son buldu. Eğiticinin Eğitimi kapsamında projenin uygulandığı 10 pilot ilde 1000 öğretmene eğitim verildi.

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın 2011 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürüttüğü Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında düzenlenen Eğitimcinin Eğitimi programı tamamlandı. Projenin uygulandığı İzmir, Gaziantep, Trabzon, Kayseri, Sinop, Erzurum, Antalya, Aydın ve Kahramanmaraş şehirlerinde toplam 1000 öğretmenin eğitim aldığı program 17 Kasım tarihinde İstanbul’da düzenlenen toplantı ile son buldu.

Eğitimlerde; Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hünkar Korkmaz koordinatörlüğünde eğitim verildi. 2015 – 2016 eğitim öğrenim yılında 2’inci, 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin algı ve öğrenme düzeylerine göre ayrıştırılan eğitim materyalleri ile ilgili bilgiler aktarıldı. Eğitimlere il koordinatörleri, şube müdürleri ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı yetkilileri katıldı.

Yemekte Denge Eğitim Projesi Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tanju Besler’in koordinatörlüğünde, uluslararası standartlardaki eğitim programlarından uyarlanarak geliştirildi. Türkiye’nin en kapsamlı ve sürdürülebilir temel beslenme eğitim projelerinden biri olan Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında 10 pilot ilde 1 milyon eğitimci, ebeveyn ve öğrenci eğitim alıyor.